Giurgiuvenii sunt poftiţi la Târgul Gospodarilor

Giurgiuvenii sunt invitaţi să viziteze şi astăzi, în ultima zi de desfăşurare, Târgul Gospodarilor, ediţia a II-a. Organizat de Badea Puiu, cu sprijinul Primăriei Municipiului Giurgiu, care a pus la dispoziţie locaţia – Parcul „Mihai Viteazul”, târgul le oferă giurgiuvenilor produse tradiţionale româneşti, din mai multe judeţe ale ţării precum Argeş, Sibiu, Braşov,Bihor, dar şi din municipiul Bucureşti.

La acest târg, cumpărătorii pot găsi produse din carne sau din lapte, vin, palincă, kurtos, dulciuri de casă, produse naturiste, icoane cu răşină de brad şi nu în ultimul rând murături. Organizatorii doresc sa permanenetizeze acest eveniment şi la Giurgiu, astfel ca o dată pe lună, în acest parc, să le pună la dispoziţie giurgiuvenilor produse tradiţionale.

Ultima modificare: 19.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipiul Giurgiu găzduieşte în aceste zile un simpozion internaţional de geografie, la Ateneul „Nicolae Bălănescu”